Aykuşağı Koleji girişimci bireyler yetiştirmeye yönelik eğitimler verir. Bu eğitimler Robotik ve Kodlama dersi kapsamında bu dersi alan öğrencilere verilir. Girişimci birey aşağıda ki özelliklere sahip olur.

  • Doğru ve hızlı karar almak; Hızlı düşün!
  • İnsanlarla etkileşim halinde olmak; Ağ kur, çevreni genişlet!
  • Düşünceleri kısıtlamamak; Hayal gücünü yüksek tut!
  • İyi gözlem yapabilmek; Geleceği tahmin et!
  • Basit düşünmemek; Yaratıcı ol!
  • Karalı ve azimli olmak; Asla pes etme!

Nasıl Aykuşağı Koleji Öğrencisi Oldum?
Aykuşağı Koleji daha yeni açılmıştı. Hiç kimseyi tanımıyordum. Annemin okulun resim öğretmenliğine başlaması vesilesiyle okula kayıt oldum. Okulun en başında çok yabancılık ve sıkıntı çekeceğimi düşünüyordum bu nedenle biraz çekingen davranıyordum. Aradan zaman geçtikçe yanıldığımı fark ettim. Okulun ortamı o kadar sıcak, öğretmenler o kadar ilgiliydi ki şaşırdım. Kısa zamanda okula, sınıfıma ve öğretmenlerime alıştım ve çok sevdim. Dersler çok verimli geçiyordu ve öğretmenlerimin ders anlatışından çok memnundum. Gittikçe derslerimin ve derslere ilgimin arttığını fark ettim.
Aykuşağı Koleji’ne geldiğim için asla pişman değilim. İyiki bu okula gelmişim. İlk senemde ortamdan çok memnun kaldım. Aynı zamanda robotik kodlama yapmaya başladım. Yeni bir ilgi alanım oldu. Artık severek kodlama yapıyor ve çok eğleniyorum. Okul ile Ankara ‘da yarışmaya katıldık. Bu durum beni çok mutlu etti. Çok memnun kaldım. Bu sene okuldaki ikinci senem ve hala çok memnunum. Mezun olana kadar bu okulda okumaya devam edeceğim. Bu güzel ortamı bana sunduğu için Aykuşağı Koleji’ne çok teşekkür ederim.
(Ezgi GENÇELLİ)